Jakou měnu a kurz mají na Novém Zélandu?

Potřeboval bych vědět, čím platí na Novém Zélandu a jaký mají kurz?!

Nejlepší odpověď
aneli27

Na Novém Zélandu se platí novozélandským dolarem, jehož kurz se pohybuje kolem
11,5,– Kč. Aktuální stav najdete vždy na www.cnb.cz.

Další odpovědi
Krugerka

platí se novozélandským dolarem a kurz je 11.977 kč

Mandarinka

Novozélandský dolar je zákonným platidlem ostrovního státu Nový Zéland. Jeho ISO 4217 kód je NZD. Jedna setina dolaru se nazývá cent. V psaném projevu se zapisuje znakem $, nebo NZ$ pro odlišení od jiných národních měn se stejným názvem dolar.
Mince novozélandského dolaru mají hodnoty 10, 20 a 50 centů, dále 1 a 2 dolary. Bankovky jsou vydávány o nominálních hodnotách 5, 10, 20, 50 a 100 dolarů.

SimeL

tak to bohužel neporadím :(

alenka901

12.155