dust8

Jaké různé škody vám už napáchal prudký vítr?

Nejlepší odpověď
Rokio

EF0 – rychlost 29–37 m/s (105–137 km/h), lehké škody – spadlé komíny, zlámané větve stromů, vyrvané mělce kořenící stromy, škody na vývěsních štítech
EF1 – rychlost 38–49 m/s (138–177 km/h), mírné škody – strhává střešní kryt, posunuje nebo otáčí prefabrikované domy a vytlačuje auta ze silnic
EF2 – rychlost 50–61 m/s (178–217 km/h), značné škody – strhává střechy, ničí prefabrikované domy, převrací vagóny, vyvrací a láme vzrostlé stromy, z lehkých předmětů vytváří nebezpečné projektily, zdvihá automobily ze země
EF3 – rychlost 62–74 m/s (218–266 km/h), vážné škody – ničí střechy i zdi dobře postavených domů, převrací vlaky, většina stromů v lesích je vyvrácena, těžká auta jsou zdvihána ze země a odvrhávána
EF4 – rychlost 75–89 m/s (267–322 km/h), zničující škody – srovnává se zemí dobře postavené domy, stavby se slabými základy odnáší, auta jsou odmršťována a z těžkých předmětů se stávají poletující projektily
EF5 – rychlost nad 90 m/s (nad 322 km/h), ohromující škody – silné konstrukce domů jsou srovnávány se zemí a odnášeny, projektily velikosti automobilu poletují vzduchem a jsou odmršťovány do vzdálenosti přesahující 100 m, stromy jsou odkorňovány

zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Torn%C3%A1do

Další odpovědi
Drap

Dnes vůbec žádné a i v minulosti to nebyla nikdy žádná katastrofa.

zjentek

Vzal mně klobouk. );

Viktorie II.

Ještě nevím, nebyla jsem na zahrádce, ale po ulici lítal nějaký kus fólie a sousedovi přistála těsně u auta. Jestli byla nějaká škoda, těžko říct.

Čecho_slovák

Před malou chvílí vyjížděli hasiči k požáru v lese, kde silný vítr oheň roznesl na cca 500 m²

jirka F

Vypli na hodinu elektrický proud.

paul1

Také jsme měli vypnutý proud, ale nějaké škody zatím ne.

JežíšKristus

Vítr nemá ruce, aby něco páchal.

Funna

ono někde fučelo???…u nás ani vánek…