Avatar uživatele
hrobar185

Jaké procento ze zisku (když zaplatím daně a pod) mě zbyde, když budu chovat včely ?

Za předpokladu, že mám cca 300 včelstev
vydělám třeba 400 tis za rok z prodeje medu
a včelaření bude moje hlavní činnost.
A jak se mi např. tento vydělek bude počítat na důchod ? Slyšel jsem něco, že včelaření patří do zemědělské činnosti a 80 procent se jaksi vůbec nepočítá a daň se platí jen ze zbylých 20 procent, ale důchod se vypočítá z celé částky nebo jen z těch 20 procent co daním ?

Předem děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Děkuji za odpověď. Ještě bych měl ale otázku, ta částka na důchod se mi počítá tedy jen z 20 procent ze zisku ? Jestli to dobře chápu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, anonym před 3920 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Čistý obrat 400 tisíc, náklady odečítané paušálem ve výši 80% = 320 tisíc. Zdaní se 80 tisíc patnáctiprocentní daní. Daň vyjde na 12 tisíc korun. Nastupují zde ovšem ještě odpočitatelné položky, které mohou snížit daňový základ a také samotnou daň z příjmu. V tomto případě stačí odečíst základní odčitatelnou položku 24.840,– Kč a daň bude nulová. Je třeba započítat daňový bonus na neuzaopatřené děti.
Případná ztráta se odpočítává následujících 5 let po roce, ve kterém vznikla.
Je třeba počítat s odvody na OSZ a ZP(1890,– a 1748,– Kč měsíčně). Ty se zaplatit musí alespoň v minimální výši.
Do důchodu se započítává zisk, čili částka, kterou daníte.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jsemtady

Jen dodam ze tam jde dost o ty odvody na socialni pojisteni. Bezne je snaha zisk snizovat a platit co nejmensi dane a z toho pak co nejmensi odvody a prave ty maji vliv na ten duchod. Proto spousta zivnostniku hleda pred duchodem tak 5–10 let normalni praci kde maji mnohem vyssi odvody a tim i duchod. Je ale mozne dobrovolne odvadet vic.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek