Agneta

Jaké otázky pokládáte za nejzbytečnější?

Nemyslím tady na webu, ale v životě:DD

Nejlepší odpověď
annas

Otázky začínající slovy: Co by bylo, kdyby …?

Některé dotazy začínající na Proč?
Nemyslím zvídavost dětí, nebo dotazy při hledání konkétní příčiny poruchy pračky, auta apod.

I když si myslím, že často správnější je dotaz Jak se to stalo, Jak je to možné, nikoliv Proč se to stalo.

Doporučují psychologové – neptat se na minulost – proč, ale na přítomnost – jak. I když je to individuální.

Další odpovědi
anonym

Ty už jsi? 🙂

led

Nemôžem plne súhlasiť s kolegami
1 – „Proč?“ – najčastejšia otázka, ale nie je vždy zbytočná
Napríklad, keď sa opýtam Hanz Blažeka: Proč si myslíte, že otázka „- Proč ? > naprosto logická a egoistická otázka“ je „jedna z nejhorších“., tak se ptám proto, že chci znát jeho odpověď. Proč je „proč“ jedna z nejhorších, ptám se, když to je práve spůsob jakým se nejčastěji ptaji děti, když chtějí znát odpověď na svou otázku? Je to proto, že sami neznáme odpověď?
2 – „Otázky začínající slovy: Co by bylo, kdyby …?“ (annas), ""Proč je něco ´tak a tak´? – když to tak není…" (gecco) veď tymito slovami veľakrát začínajú veľké objavy. Ak by sa vedci, technici sami nepýtali „Proč? Co by bylo, kdyby…"Proč je něco ´tak a tak´? – když to tak není…“, čakali by na tie isté otázky od iných a pokrok by sa spomalil. Teda ani tieto otázky nepovažujem za zbytočné. Vlastne aj otázka „postrádající logiku – "Už jsi tady?“ – když mne vidí…" nie je zbytočná, pretože môže v sebe obsahovať emócie radosť, zlosť, prekvapenie.
niektoré otázky sú zase konverzačného typu, napríklad človek nevie ako ďalej, položí takzvanú oddychovú „zbytočnú otázku“ a ďalej bude pokračovať ako doteraz, alebo prejde na inú tému.
V prípade „I kdy si myslím, že správnější je dotaz Jak se to stalo, nikoliv Proč se to stalo.“ ide o dve naprosto rozdielné otázky: „Jak se to stalo“, vyjadruje otázku na spôsob javu a „Proč se to stalo“ na príčinu javu.
„Vážně? To jako fakt? To si děláš srandu?“ Ano, myslím to vážne ako fakt a bez srandy.
Vidíte, vlastne zbytočná otázka ani nejestvuje, je to len otázka nesprávne pochopená.

gecco

Otázky, které v sobě obsahují nepravdivé tvrzení – „Proč je něco ´tak a tak´? – když to tak není…
A hned poté otázky postrádající logiku – "Už jsi tady?“ – když mne vidí…
😉

mosol

Nechceš už to dopít a jít domů?

Hanz Blažek

Umělé, logické otázky, která nehrajou žádnou roli:

  • Proč ? > naprosto logická a egoistická otázka, jedna z nejhorších. Klasická odpověd: Já ne, já já já já......
  • Bylo tam hodně lidí ?
  • Jak je ?
  • Už spíš ?

SickBreed

Vážně?
To jako fakt?
To si děláš srandu?

briketka10

Slova – jakoby, jakože, pakliže ty mi vadí
v každé větě.
Potom to jsou otázky typu, když se někdo
např. na slovo, které není v našem slovníku
a potom se snaží dělat chytrého, jako rádio,
že ho neumí vyslovit – vím, že učený z nebe
nespadl.

anonym

Proč,co by se stalo,kdyby…,
nebejt toho,že…

bolak

Kde se tu bereš?
Jak se máš?
Víš co se mi včera stalo?

Nedávno jsem je slyšel všechny za sebou, to jsem myslel že mi jebne..

To byla taková TOPka, ale jinak jich je určitě desetitiíce..

Spíš?
Je někdo doma?
Nejdeš poněkud pozdě? (a na to navazující) Víš že pracovní doba začíná od 8:00?

a tak bych moch pokračovat..nebo pro lidi co mají ještě starší počítač..pokrafovat

A ještě je dobrá „Čáu, seš to týý?“ (jak bych mohl já nebýt já, to mi hlava nebere).