postcd

Jaké nakládání s obsahem kadibudky?

klasické staré kadibudky, je potřeba vyprazdňovat a nebo jak se to dělá trvale udržitelně?

Nejlepší odpověď
beer

Na venkově se zahradou se obsah suchého WC může použít (používá) jako hnojivo, případně ho ke stejnému účelu vyveze firma.

Další odpovědi
dudu

Jímka se pochopitelně musela občas vyprazdňovat. Pokud si vzpomínám této bohulibé činnosti se v našem regionlu říkalo /nevím proč/, že se vybírají včely. Do jímky pověřený jedinec nasypal něco obilních plev, vše se pečlivě promíchalo a tato nevábná hmota vyvezla na pole. Babička říkávala, že díky tomuto hnojivo vždycky narostly hlávky zelí větší jak melouny.

anonym

Obsah kadibudky (nebo také žumpy) se vyvážel na louky (pole) dřevěným kolečkem s korbou na převážení tekutých materiálů (v Krkonoších se tomuto kolečku říkalo korčák).
A toto bylo nejlepší přírodní hnojivo na louky, pole.A ne jako dneska, že se do všeho cpe chemie.
Po tomto hnojení rostla veškerá úroda velmi dobře a narostlo toho hodně.
Nejlépe se vyvážel obsah žump nebo kadibudek před deštěm a nebo za mírného deště (aby to tolik nesmrdělo a také aby vyvezený obsah lépe zamokl).
Pokud se to vyváželo za parného slunce, tak nejenže to hodně smrdělo, ale zůstávaly vypálené fleky na loukách a nic tam nenarostlo.

honza19hk

zaorat,do hnoje, ke stomům atd… Pokud tam nepřidáváš chemikálie na likvidaci výkalů tak se to nemůže nikam ztrácet,což znamená že to musíš někam vylejt.A pokud to je opravdu jen kadibudka, tak je to přírodní takže bych to někam vysypal,dál od baráku popř uděláš v zemi díru a pak to zasypeš.