Dr. Darko

Jaké myslíte, že je řešení plastového kontinentu, který plave v oceánech?

Nejlepší odpověď
mosoj

Než se začne s čištěním oceánů či vesmíru, příroda vyčistí sama Zemi od znečisťovatelů.

Další odpovědi
Pepa25

Zatím nejdál je projekt The Ocean Cleanup …

Zdroj: https://www.czechcrun­ch.cz/2019/06/­the-ocean-cleanup-je-zpet-na-ocean-vraci-prepracovany-system-pro-sber-plastu-ktery-by-uz-nemel-selhat/

Drap

Prozatím nikdo s žádnou rozumnou technologií nepřišel. Pokud znáš proveditelné řešení, tak je to na Nobelovu cenu.
Pepa dal odkaz na sběr plastů které plavou na povrchu a pokud to půjde tak jak má, tak toho posbírá velmi málo. Obrovské množství mikroplastů které jsou dnes i na dně oceánu, v rybách a podobně však doposud nemá řešení.

WTLS

No moc o tom nevím, ale když se s čištěním nezačalo doteď je jen jediná možnost a to taková že se musí chtít lidem, kdyby ti co o tom píšou články, ty, nebo i já, se místo psaní o tom a dokumentaci těch plastů zamysleli, jak tomu pomoc, už by řešení bylo.

Kepler

Vysbírat to není reálné, tak jenom geneticky modifikovat bakterie, které by žraly jenom plasty. Když to jde u ropy, proč ne tam? Nebo na to pusťte aliendrona!

Hufnágl

Napiš Gretě Thunbergové. Ta ti poradí!

zjentek

Chlastat odteď Kofolu jenom čepovanou!

dubraro

S tím, co plave, je to ještě snadné. Vylovit a spálit, stroje na to již existují. Horší to bude s odpadem, který je na dně a vůbec nejhorší s tím, co už se rozpadlo na drobné částečky a je už prakticky všude.

Cenobita

Uklidit ho a zjistit a trestat viníky.