briketka10

Jaké máte zkušenosti s fixou na textil?

Dá se vyprat, nebo vydrží dlouhou dobu?
Potřebuji ho pro tetu na očíslované oděvy
do pečovatelského domova. Neměl by se moc
brzy seprat.
Jestli tady podobná otázka byla omlouvám se.
Hledám, jestli se dá fix seprat, nebo ne.

Děkuji všem za odpověď

Dnes jsem našla ty, které jsem hledala:
Fixy na textil vodě odolné 6ks
https://www.hrac­kyhopik.cz/fi­xy-na-textil-vode-odolne-6ks?utm_source=Go­ogleNakupy&ut­m_medium=Akti­vita-zakaznika&utm_cam­paign=googlena­kupy&gclid=CJe­xu-3g3dICFawW0wod­Fg8FKg

Teta nevidí na vyšívání. Zažehlovat nic
nechce. Bude si to oblečení popisovat až
tam sama.

I tak děkuji všem za odpovědi a rady.

Nejlepší odpověď
da ny

černý fix Centropen (bílá barva, silnější, víčko v barvě fixu) 2739, textile marker z papírnictví, prodávaný na kusy (též, červený, modrý a zelený): vydrží na bílém , zeleném i modrém prádle nemocniční prádelnu, domácí pračku i vyvářku.,
Na barevné prádlo, úplet pleteniny, tepláky apod. doporučuji předem našít bílý silný tkaloun, popsat černým fixem.

Další odpovědi
johana 56

Zkus se zeptat v galanteriích.
Prodávají se asi ve čtyřech barvách, je na nich označení ‚Textile marker‘.
Něco vydrží, potom je dobré znovu zvýraznit.
Nebo vyšít monogram…

Drap

Lihový , raději silný, několikrát přetáhnout. Funguje to poměrně dlouho. Odzkoušené.

gecco

Lihový fix vydrží několik praní…
Lepší jsou speciální fixy (příp. barvy) na textil – takové, které se po zaschnutí zažehlí. Ale ani ty nevydrží např. vyvářku.
😉

pepe88

Tučnou lihovku.

Dochy

Žena použila „stříkací“ fixy (na textil) na bílé povlečení. Během let mnohokrát práno (na 60–90) a barvy stále drží. Povlečení už se začíná místy rozpadat.

cochee

Používá jej jeden můj bývalý zaměstnavatel na popisování pracovního oblečení, které zaměstnanci odevzdávají do praní. Pár praní (cca 5, i více) vydrží, pak se nápis musí obnovit, ale není to tak, že by písmenka úplně zmizela, obnovuje se pro jistotu.

Petrovskalui

S fixami na textil tedy nemám moc dobré zkušenosti, vyzkoušela jsem jich několik a nápis se z oblečení pokaždé po pár vypráních smazal. Potom jsem ale vyzkoušela razítko na textil: https://www.co­lop.cz/razitko-na-textil-mine a musím říct, že mě opravdu mile překvapilo. Peru jak o život a zatím se to vůbec nesmazalo.

briketka10

da-ny
Děkuji podle čísla jsem našla Tebou uvedené
https://obchod­.activa.cz/psa­ci-potreby/popiso­vace/na-textil/