tomtom.b

Jaké konkrétní důsledky může mít pronajímání nebytových prostor k bydlení?

Vím, že je to proti stavebnímu zákonu, ale chci vědět konkrétní sankce, má někdo zkušenost?

Odpovědi
tforro

Pokud je nemovitost užávána v rozporu s kolaudačním rozhodnutím, stavební úřad toto zakáže a pravděpodobně udělí pokutu majiteli.
Domnívám se, že její výše se bude odvíjet od toho, jestli majitel vedomě pronajíma nebytové prostory k bydlení, nebo jestli pronajímá nebytové prostory a nájemník je používá k bydlení bez vědomí majitele.¨

Drap

Je to porušení zákona a taky tak může být řešeno.

Hlada

Žádné. Dle NOS je to dovoleno.

ivzez

Jak pro koho.

Nájemce si tam nemůže přihlásit trvalý pobyt,
bez trvalého pobytu může mít problém se získáním
místa ve školce, …

Na nebytový nezíská ani příspěvek na bydlení
(pokud by ho potřeboval).

Konkrétní sankce pro majitele neznám.
[To neznamená, že neexistují.]