Rančer

Jaké jsou příčiny a projevy nedostatku testosteronu u mladé generace mužů?

Již několik let sledujeme, že se množství tohoto mužského hormonu snižuje, než tomu bylo ještě před pár desítkami let. Jaká rizika to pro společnost nese? A jak se to případně projevuje zejména u mladých mužů, u kterých by měla být hladina testosteronu nejvyšší?

Odpovědi
Kepler

Hladina testosteronu začíná přirozeně klesat už po 25. roce života. Pomineme-li důvody z nemoci HIV, onemocnění ledvin, alkoholismus nebo cirhózu jater…, na vině je i nevhodný jídelníček.
Testosteron hraje klíčovou roli v libidu (sexuální touha) u mužů. Proto někteří muži mohou s věkem zaznamenat pokles sexuální touhy a problémy s dosahováním a udržením erekce. Samotný testosteron nezpůsobuje erekci, ale stimuluje receptory v mozku k produkci oxidu dusnatého. Krom jiného testosteron hraje roli při produkci spermatu, což je mléčná tekutina, která napomáhá pohyblivosti spermií. Muži s nízkým testosteronem často během ejakulace zjistí pokles objemu spermatu.
Testosteron hraje roli v několika tělesných funkcích, včetně tvorby vlasů, proto je plešatění pro mnoho mužů přirozenou součástí stárnutí. Muži s nízkým T vykazují také známky extrémní únavy a snížení energetické hladiny, a to i když dostatečně spí a jejich motivace k cvičení výrazně klesá.
O vhodném jídelníčku a dalších okolnostech se pojednává tady: https://www.mo­jezdravi.cz/zdra­vy-zivotni-styl/nedostatek-testosteronu-u-muzu-a-zen-jak-se-projevuje-a-jak-ho-muzete-zvysit-5415.html

Disraeli

Příčina je zcela jasná, nedostatek pobyhu, námahy, mizerná strava. Stručně se to dá nazvat špatným životním stylem. A svůj vliv na to mají i technologie (jako nepřímý faktor: modré světlo – špatný spánek, notebook a podobné zařízení na klíně – to pro „kuličky“, tvorbu spermií a testosteronu taky není nejvhodnější a vůbec sedavý způsob života). Taky stres a další.

Strava nejen taková, která nepodporuje produkci testosteronu, ale taková, která tomu vyloženě zabraňuje nebo dokonce podporuje zvýšenou tvorbu estrogenu a podobně (čím dál víc „mužů“ začíná trpět na celulitidu a podobně, což byly dřívě převážně ženské problémy). Nerzdravé tuky a hlavně cukry… v podstatě všude. Samé fastfoody a sladkosti. Obezita moc nepodporuje testosteron. ;)

V podstatě je to taková neuvědomělá „hormonální léčba“, prostě problémy s hormony způsobené životním stylem, že i u mužů začínají převládat ženské hormony. Během pubertálního vývoje to může toho chlapce ovlivnit nejvíc a nejhůř… svalstvo, postava, výška, obličej/rysy, hlas, voudy a ochlupení všeobecně,… ale zasáhne to i emoce, instinkty, pudy atd.

elkon

Způsob života, stravování, málo pohybu.

_Bůh_

Četl jsem rozhovor s lékařem ze sexuologie, prý špatná spermatogeneze je cena za naše životní prostředí.
V naší vodě jsou hormony z antikoncepce, úmyslně se zabíjíme. Strava a pohyb jsou v rodinách stále stejné, ale to životní prostředí se dost zničilo.

Disraeli

Tedy projeví se to i na psychice, receptorech a snášení bolesti, nemocech a pozdějších problémech (nejen) se zdravím.

Slabí, křehcí muži, hákliví a podobně… dnes ti ale řeknou, že to je v pohodě, protože muž a žena přece neexistují, zastáváme bezpohlavní výchovu, nebinární a trans osoby, vůbec všechny lgbt a další ZVRÁCENOSTI A NENORMÁLNOSTI. Tlouštíci a zšenštilí muži jsou taky v pohodě, vůbec nemají problémy s hormony a těžkými nemocemi, náběh na zničený a krátký život…