bruky

Jaké jsou „parametry“ a požadavky dle zákona na spolujezdce motorky?Jedná se mi o vození dcerky do školky.Bude mít 5 let

Motorka je skůtr 50cc. Bylo by možno vpředu? Tam ji bezpečněj stisknu koleny…:-)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

nemyslíš, zaplatíš!
Ale nyní k věci:
§7odst.1) písm. e) řidič nesmí-na druhém sedadle motocyklu přepravovat osobu mladší 12 let.
To máš papíry na motorku? a nevíš to?

Další odpovědi
Bumbes

Přepravované osoby jsou povinny užívat za jízdy na motocyklu nebo mopedu ochrannou přilbu schváleného typu, kterou mají nasazenou a řádně připevněnou na hlavě.
MUSÍ se za jízdy dotýkat nohama stupaček, a platí pro ně i zákaz kouření. Minimální věk spolujezdce na motocyklu – 12 let
Je zakázáno boční sezení.

bruky

Díky za odpovědi, moralisti. Teda ten první 🙂 Já jsem spíš na ta 4 kola pod zadkem. Ale ano, něco si před 16 lety pamatuju o dosažení na stupačky, jen věkem jsem si nebyl jistý. Přilbu, chrániče, skoro zabalení do molitanu je samozřejmost. Jde jen o přejetí 800m bez absolutního provozu aut, motorek. Sem tam kolo. Nejsem přece blázen, abych se vydal do provozu.
Díky.
Bude muset pěšky:-)