Jaké druhy masa se označují jako skopové? Z ovcí i koz?

Patří do kategorie skopové maso maso z ovcí, koz, jehňat i kůzlat? Na vysoké škole zemědělské nás učili že ano, teď ale slyším i jiné názory a Wikipedia nic nepíše…díky

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, mám tu odpověď přímo od řezníka

Zdroj: hlava řezníka

Další odpovědi
Zuzik

beran a ovce ale koza ne

monarcha

Skopové je skopové,to není kozí,kúzlečí není skopové,je kozí,i kozel je kozí,skopec jakožto ovce,je beran,anýbrž jehně se tváří skopově,ale nejdřív musí zeskopovatět,ovce se tváří zjehněně,ale je skopová,
zároveň včetně Krávy jsou všichni jmenovaní
Turovití,tudíž přežvýkavci a maj celý život rohy,celistvé,pěkně nedělené.

vodra

Skopec je beran,koza je koza,skopové je pouze ovčí tzn., i jehně je svým způsobem skopové,kúzlečí a kozí není skopové v žádném případě,

panenka

mezi skopové patří ovce,jehně

anonym

To v ás teda na tý vysoký moc nenaučili