jaké dokumenty potrebuji k prodeji nemovitosti

rekreační chajda

Nejlepší odpověď
Sůwa

Doklad o nabytí a výpis z Listu vlastnictví, ale ten v poslední době po digitalizaci už některé Katastrální úřady nevyžadují.

Další odpovědi
jaza

Hlavně kupce. Nejdůležitější je LV /list vlastnictví/ z Katastru nemovitostí Při realizaci prodeje nesmí být starší 3 měsíců. Doklad o způsobu nabytí prodávané nemovitosti /kopie dřívější kupní nebo darovací smlouvy, děděním apod./ Pak Kupní smlouvu /sepsat sám – nutné ověření všech podpisů/, nebo notář nebo právník – cca 2000 Kč/. Pokud je tam věcné břemeno, tak musí být ve smouvě uvedeno. Taktéž jakékoliv závazky a jejich vypořádání, cena a její vypořádání.