Hakunamatata

Jaká zvířata v naší přírodě jsou smrtelně nebezpečná?

Nejlepší odpověď
beer

Pro zdravého člověka žádné.
Zabít může ale i pes, kůň, býk.. ))
Doplňuji:
Asi jsem se navyjádřil tak, aby bylo rozuměno – tedy:
. v naší přírodě nejsou smrtelně nebezpečná zvířata, nezabije jed (není-li člověk alergik), ani síla (nemáme žádné škrtiče, velké kočkovité šelmy) atd., zvířata jsou navíc velmi plachá. Medvědů, vlků nebo rysů proto není důvod se obávat
. doma ale chováme spoustu zvířat, která potencionálně smrtelně nebezpečná mohou být a je jich dost
A na závěr – daleko větší nebezpečí (smrtelné) pro nezkušeného číhá v lese v podobě malých, krásných a voňavých hub. Od různých pavučinců třeba až k muchomůrce zelené.. ))

Další odpovědi
TEREZA.B

Člověk.

ponovotny

u nás nejsou smrtelně nebezpečná, pokud se nenaplní nějaké další podmínky. Např. nevlezeš do místa, kde se vyhřívá hromada zmijí, nenarazíš na bachyni s mladými, nevyrojí se na tebe včely nebo vosy a podobné nahodilosti. Nejsem si úplně jistý, jestli zubr je vyloženě plachý, nebo i dokáže zaůtočit

Reezo

řekl bych, že v České Republice ti nehrozí moc velké nebezpečí. Je jasné, že velké zvířata představují nebezpečí, ale je potřeba rozeznat zvířata a vědět, cěho je zvíře schopné. Kůň je nebezpečný pouze za určitých okolností, jinak ublíží spíš k obraně. v naší přírodě, ti spíš hrozí, že tě přejede auto, než že tě zabije zvíře… 🙂 řekl bych, že v lese můžeš narazit maximálně na divoké prase, srnky a srnce, jeleny a laně. Jinak pokud budeš přespávat v lese, tak tě můžou ohrozit i malí tvorové.

FOX.IK

Srny, zajici…Danci…vse, co skace pred auta

zjentek

třeba srnec ..prakticky je ti nebezpečné každé zvíře, které potkáš zblízka. A nebude na to mít žádný vliv, zda budeš zdravá či nemocná ,)

Emefej

Jakákoliv nakažená vzteklinou.

honza19hk

otázka je za jakých okolností,jako takové žádné,zvíře vždy zautočí pokud je ohroženo,v opačném případě bu´d stojí a čumí nebo zdrhne,protože jsou plachá.Ani zmije tě nezabije pokud ji neprovokuješ.Nic­méně zdravého člověka její jed nezabije.mě kousla už potřetí a nikdy jsem z toho nic neměl.

Víc bych se obával pra!sat za volantem nebo jiných podobný šoumenů a´t už s pistolí nebo čímkoli v ruce.

Lenča59

všechny..může tě zabít i malá muška :D

může tě zabít třeba i kapesník, ale to už je něco jiného..:D

beer

Emefeji, mýlíš se, cituji: „Česká republika je prostá vztekliny, poslední výskyt u lišek byl zaznamenán v roce 2002 a od roku 2004 jsme byli uznáni Mezinárodním úřadem pro nákazy zvířat (OIE) za zemi prostou.“ http://www.vet­kom.cz/conten­t/showArticle/id/499/ar­ticleId/vztekli­na-stale-hrozi-mimo-cr-2805

zjentek

.. a ty budeš určitě jeden z těch lidí, co je zabije nějaká svině ..pro malinké podsvinčátko

ponovotny

Reezo- kde jsou v naší přírodě vidět koně?

zjentek

reezo jak reezo, ale beer v divoké přírodě potkává psi, koně a býky ..to ti ušlo???

ponovotny

jsem se upsal ;)