panenka

jaká součástka ovlivnuje výkon počítače a dobu výdrže na baterii

prosím někoho o radu chtěla bych vědět jak jsem se už zminovala jaká součástka ovlivnuje výkon počítače a dobu ýdrže na baterii je to procesor- hard disk nebo operační pamět děkuji za odpovědi
Doplňuji:
prosím o jednu odpověd zda je to procesor,harddis­k,nebo operační pamět děkuji

Nejlepší odpověď
kenyrts

Tak za prvé,musí být dobrá kvalitní základní deska tj.základní kámen(proto se říká základní)na kterém vše stojí,dále výkonný procesor,(ten sám o sobě toho moc nezmůže)když nebude mít dostatečné množství operační paměti(RAM)dále se neobejdeme bez dobré grafické karty(bez kvalitní by to taky nebylo ono)nesmíme také zapomenout na dobrý zdroj napětí(když bude jo slabý,tak nám PC bude neustále padat,zamrzávat,at­d.(protože nebude stačit dodávat dostatečné napětí pro všechny komponenty),když to všechno shrneme,tak komponenty si kvalitou a výkonem musí být rovní jinak se dost razantně projeví na kvalitě chodu PC.
Výdrž baterie:záleží jak kvalitní je,a jak často PC používáte,to je zhruba asi tak vše.

Další odpovědi
Ala81

Počítač je komplex součástí a jeho výkon je obecně dán výkonem všech součástí. Rychlý proceosor je k ničemu, když musí čekat na malou paměť a pomalý disk. Ovšem nejvyšší spotřebu má pochopitelně procesor,proto se zahřívá a většinou potřebuje ještě ventilátor k chlazení. Na druhou stranu tvrzení, že čím výkonnějši procesor, tím větší spotřeba a menší výdrž baterie, je nesmysl, spotřeba procesoru je určena jeho okamžitým výkonem, ne maximálním, takže celková výdrž baterie je spíše než procesorem dána nastavením a způsobem použití počítače.

lemra@lina

Všecky žerou proud, zaleží jak ho máte starý, dneska to mají procesory a HDD skoro nastejno.RAM je menším žroutem.
Rychlost ovlivňují všechny tři faktory.