Avatar uživatele
Grabca

Jaká práva považujete za svá přirozená?

Zajímavá 0 před 1431 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Petr44

Za zcela přirozené právo považuji právo chránit život svůj, svých blízkých ale třeba i dalších lidí, také právo na svobodu projevu a pohybu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
CTTON

Majetek
Právo na svobodný internet
Právo na to nebýt očipován.

Zbytek mi je ± jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Základní lidská práva jsou všechna přirozená, i největší pozitivisté musí uznat, že právo na život nebo na vlastnictví nestanovuje až nějaký zákon … 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zvidatel

Právo na život, na svobodu.

Taky právo sedět https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2I4eVLSOz­hs

Upravil/a: Zvidatel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Žádná taková práva neexistují. Například přirozené prostředí, veřejné, kde měl kdysi každý právo trávit svůj volný čas zcela svobodně a přirozeně tak i činil, již bylo dávno městem rozprodáno soukromým subjektům, čímž ostatní ztratili své přirozené právo na pobyt v něm. Dnes nevím, jestli mám přirozené právo na své pohlaví, bo takový zmatek v pohlaví, jako je dnes, se už i bezpohlavnímu protiví! Mám právo na zdraví prospěšné jídlo? Toť otázka v potravinových řetězcích také často omílaná. A co je více přirozené, než zdravě jíst a mít přirozený prostor k pohybu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ElonMusk

Ideální je situace, kdy lidé považují pozitivní úpravu za přirozenou. Zvnitřění hodnot obsažených v Listině základních práv a svobod je zcela jistě žádoucí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek