IvkaH

Jaká pergola bude mít větší životnost? Hliníková, nebo dřevěná?

Nejlepší odpověď
elkon

Pergola by měla být dřevěná, lépe to vypadá a pokud je dobře udělaná, tak vydrží mnoho let. Já jsem ji postavil před třiceti lety a je stále OK. Hliník by vypadal jak prodejní stánek na tržišti.

Další odpovědi
paul1

Pokud nebude poničena mechanicky, tak hliníková.

Drap

Samozřejmě hliníková, taky bude ale zřejmě o poznání dražší.

Emefej

Může to být klidně i ta dřevěná. Není dřevo jako dřevo, že?

Pepa25

Ta, která bude mít lepší střechu.

brazdarom19

Jak už tu někdo zmiňoval, odvíjí se to od toho, kolik materiálu věnujete péče. O dřevo se člověk musí starat, aby vydrželo. Pokud to ale děláte správně, může vydržet věky. Já osobně bych jako materiál volil asi spíše to dřevo. Také přemýšlím nad pergolou, ale hodně se mi líbí například i takové ty dřevěné zahradní altány, viz https://www.pergola-drevena.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany Ty taky nevypadají špatně.

Michálek1245

Pokud se o to budete správně starat, tak budou mít obě dvě nadstandardní životnost. Kritická bude v tomhle případě pravděpodobně střecha nebo podlaha. My máme pergolu od firmy, která dělá pergoly na terasu. Našli jsme si je na netu tady: https://pergo­tec.cz/pergoly-na-terasu/ a jsme poměrně spokojení. Základy k terase jsem si dělal sám, takže to celé leží na klasické betonové desce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.