Midoc

Jaká musí být minimální vzdálenost komínu kotelny na tuhá paliva od bytového domu?

Vyústění komínu je ve výšce asi 1. patra.

Odpovědi
plebs

Vyústění 1 patro, takže to vykuřuje druhé a další patro.

Vinpe

Možná to bude jen 15 metrů.
https://sp-kominictvi.cz/nor­my/csn-73-4201/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

V souladu s příslušnou normou 😉 Odpovídám obecně, protože u podobných dotazů je zásadní, jestli má jít o novou stavbu nebo se bavíme o už existující, které ale mohla být postavena podle úplně jiných norem v minulosti …

Midoc

Nová stavba skomínem zde může být asi 10 let.

Pepa25

Kotelna TUHÁ paliva stará jen 10 let? To jako na uhlí nebo dřevo? To mě docela překvapuje, nic takové jsme neviděl, teď se všude staví jen plynové …

Midoc

Bude to kotel na tuhá paliva, dřevo.