martin.jares

Jaká mají práva děti dlužnících rodičů při exekuci?

Když je na rodiče uvalena exekuce, smí exekutor vzít i věc, co patří dítěti dlužných rodičů?
POkud je proti tomu nějaký zákon, tak mi prosím zašlete odkaz

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud má prokazatelně svůj majetek, tak by dítěti měl zůstat. Málo které dítě má svůj majetek nakterý si vydělalo nebo získalo třeba dědictvím. Vše ostatní je vlastně rodičů. Dítě má nárok na nutné osobní věci.

Další odpovědi
da ny

Podobný dotaz s odovědí:
http://www.spol­cest.cz/obcan­ska-poradna-jm/internetova-poradna/11/5021/
Doplňuji:
„V případě, že by došlo k zabavení movitých věcí dětí v rámci exekuce vedené na Vás, je možné ihned po případném výkonu exekuce doručit ve lhůtě 30 dnů exekutorovi žádost o vyškrtnutí ze soupisu věcí podléhajících exekuci. Pokud jsou děti nezletilé, jsou oprávněni tuto žádost podat jejich zákonní zástupci. Zároveň je potřeba doložit vlastnictví k těmto věcem např. kopií záručního listu na jméno rodičů, kopií dokladu o zaplacení, kopií darovací smlouvy apod. “

"Jestliže je stavební spoření „psáno“ na děti tj. vlastníky úspor budou děti, nelze na tyto finanční prostředky exekuci nařídit, pokud by se samy děti neocitly v roli povinného.ů

zzzzz

V tomto je praxe opravdu špatná, tady nejde poradit jeden §, protože by na tebe exekutor vybalil deset jiných §ů ☹

Pokud jde o počítač nebo telefon, tablet a je tvůj, tak musíš prokázat jak si k němu přišel, pokud ti to koupili rodiče, tak to je smůla, to ti to exekutor nejspíš vezme, ale pokud by si prokázal, že ti to koupila babička, nebo teta nebo někdo jiný kdo nedluží, tak by jste mohli k soudu, který exekuci nařídil, podat vylučovací žalobu. Prokázat to můžeš i svědeckou výpovědí, není nutné mít účet. Exekutor by musel prokázat, že svědek lže, pokud to neprokáže, tak není důvod, aby soud k tomu nepřihlédl. Vylučovací žaloba je potřeba podat ihned, myslím si, že max. do 15dnů, stačí jednoduše napsat soudu, že nesouhlasíte se zabavením těch a těch věcí (konkrétně označit věci) protože nejsou dlužníků, v žalobě soud požádáš, aby exekutorovi nařídil ti věci okamžitě vrátit.

Je smutné, že na dluhy rodičů doplácí děti:-((( Je ještě více smutné, že je v ČR několik desítek tisíc zadlužených dětí, že stát dovolí rodičům děti zadlužovat:-(((

jjj123456789

Mají právo držet hubu a krok.