Savier

Jaká je životnost paneláků?

Uvědomuje si někdo, že stárnou? Kolik takové panelové byty vydrží? Když bych zvažoval koupit byt pro investici na 20let, je to dobrá volba? Někde jsem četl že za komunistů počítali s tím, že panelák vydrží 30 let…

Nejlepší odpověď
Schluker

Je to predevsim otazka udrzby, nicmene odbornik v rozhovoru uvadi 100+ let.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/usti/zpra­vy/petr-plichta-vyvojovy-pracovnik-pozemni-stavby-usti-panelaky-zivotnost-vystavba.A190109_449­742_usti-zpravy_vac2

Další odpovědi
Mravenec

Když se nebojíš nemocí, tak se zase bojíš, že ti nebe, potažmo dům, spadne na hlavu… 😂

Filip84

Životnost paneláků“ je reálná.

Životnost paneláků“ bez údržby je 1 dočasně.

Životnost paneláků“ s reálnou údržbou je 5 dočasně.

Životnost paneláků“ s kvalitní údržbou je +10 dočasně.

Tedy, jak jsem řekl na začátku: „životnost paneláků“ je reálná! 😎

paul1

Kdysi se říkalo, že 40 let, ale to už je pryč. Tak nevím. 😉

plebs

Savier na př. v Chánově tam ta životnost bude kratší podle mého lépe investovat v satelitním městečku tam to má budoucnost.

Filip84

Mravenec: Tož to máš ukázkový příklad generalisované úzkostné poruchy. Takto neléčená představuje pro pacienta nesnesitelný stav bytí – si představ, že Tě 24/365 provází nějaké obavy – o zdraví, o to, že na Tebe spadne panelák, že se pod Tebou propadne sedačka ve vlaku etc. etc. etc. Se divím, že si to ještě nehodil, jako! 🙃

On to, samozřejmě, „řeší“ klasicky: na své obsese hledá kompulse. Což tím neřeší, naopak, zhoršuje to! Řešením je se obsesi postavit, poslat obsesi do prdele, ale to je těmto lidem, většinou, naprosto nemožné vysvětlit.

Takže zapadne, synek, ve zdejší pacientárium, nic nového pod sluncem! 👌😎😂😂😂

Mravenec

Klasika. 😂