tojsemjá

Jaká je výše pohřebného,pokud se vůbec ještě vyplácí?

Jedná se o pohřeb důchodce,který vypravuje jeho manželka-též důchodkyně

Nejlepší odpověď
standa

Tato dávka zrušena nebyla.

Ale podmínkou pro vyplacení částky 5.000 Kč osobě, která vypravila pohřeb je, že zemřelý musí být buď:

  1. nezaopatřené dítě
  2. nebo rodič nezaopatřeného dítěte

…takže ve zmiňovaném případě nárok na dávku není.

Zdroj: http://www.vy­plata.cz/zako­ny/z117-1995sb_47-48.php

Další odpovědi
Miroslavst

Je jedno kdo to je, ale platilo se tomu, kdo obstarával pohřeb a požádal o dávku 5000,–Kč. Ale myslím, že to zrušili.

verka

Myslím, že bylo zrušeno.

BIGFOOT

NO,TO JE TEDA MAZEC,LITUJU TU PANÍ A DALŠÍ CO JSOU NA TOM PODOBNĚ.V NĚČEM TI KOMUNISTI BYLI PŘECI JEN LEPŠÍ NEŽ TI CO TED VLÁDNOU. BIGFOOT