Shuffle

Jaká je (průměrná) spotřeba vody na člověka a den?

Dobrý den, díky své závěrečné práci potřebuji zjistit tuto informaci a po celém internetu se data dost liší. Samozřejmě že v rozvojových zemích budou rozdíly oproti např. USA velké, přesto hledám nějaký ověřený zdroj, kolik to cca světově-průměrně vychází na jednu osobu. Někde se uvádí 400–500 litrů (včetně domácnosti, jídla, pití, všech služeb, koupání apod. – všechno), někde naopak okolo pouze 100 l za den (tuším, že v ČR). Nehledám spotřebu (jen) pitné vody, ale vody celkově se vším všudy. Přikládám pochybný obrázek statistiky. Děkuji za všechny odpovědi.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud vím tak je všechno již spočítané. V ČR se uvádí průměrná spotřeba na osobu a den pod 100 l. Já to mám také tak, nicméně hodně vodou šetříme. U nás je cena vody s kanalizačním 105 Kč/m3!!!!!

Další odpovědi
orwell

Jelikož si vedu dlouhodobě záznamy o spotřebě elektřiny, vody i plynu, mohu ti sdělit, že v naší domácnosti to činí 80 až 100 litrů vody na osobu a den. Je zde započítána voda pitná (jídlo, pití, koupání, praní, WC). Na zalévání zahrádky a podobné aktivity používáme vodu užitkovou z vlastní studny a zde přehled nemám. Mám též zjištěno, že splachovacím záchodem proteče přibližně třetina z celkového množství.

magorvkleci

Za mých studií byla norma pro domácnosti 170 l / os a den. Ale to jde o pitnou vodu, tedy to, co proteče kohoutkem, sprchou nebo záchodem. Ale nepočítá se do toho surová voda pro úpravu na pitnou a hlavně ne spotřeba vody pro zemědělství a průmysl, takže celková potřebná těžba 500 l surové vody na osobu a den je v ČR velmi pravděpodobná.