SEmperor06

jaká je nejnovější verze photoshopu?

Odpovědi
anonym

CC 2019 (20.0.7), vyšla tento měsíc …

.. pro vyváženost ale dodávám, že zrovna tak vyšla i nová verze konkurenčního GIMPu (2.10.12) a že se jedná IMHO mnohem zajímavější alternativu bez absurdně drahého předplatného.

anonym

za CC 2019 se platí měsíčně €61 (skoro 20tisíc Kč ročně – a to adobe ještě označuje za svou „nejvýhodnější“ nabídku), za GIMP nedáte ani korunu a přitom v podstatných věcech na kterých při práci s grafikou záleží umí totéž co photoshop a to včetně rozsáhlé databáze filtrů, api které umožní doplnění filtrů třetích stran či dokonce online filtrů, pokročilá hierarchická práce s vrstvami, křivkami, maskami vrstev, širokou škálou barevných prostorů, barevných bitových hloubek, podporou vestavěné kalibrace vstupně výstupních zařízení, tedy nejen u tiskáren ale i kalibrovaných skenerů atd, atd, … viz malé srovnání https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Mpbp1d0JJc4