stenly1

Jaká je možnost k dořešení neoprávněného oplocení společného pozemku?

V roce 1997 jsem zakoupil domek kde je společné vlastnictví pozemku se sousedkou která si část pozemku oplotila bez vědomí předchozího majitele Ten jí pozemky nabízel k odkoupení neboť ze zákona měla na to právo jako spolumajitelka Toho práva se zřekla tak byla upozorněna na odstranění plotu a nebo ať se domluví s novým majitelem To neučinila a ani bych jí to nedovolil ba naopak usiluju o to aby byl plot odstaněn Dokonce jsem zjistil že na plot nebylo dané stavební povolení Bohužel se to táhne už od roku 1997

Nejlepší odpověď
Jambalaya

No, v první řadě to, že se zřekla předkupního práva neznamená, že není dále spolumajitelkou pozemku. Pokud by tento spor řešil soud, došlo by pravděpodobně stejně k rozdělení a oplocení pozemku, vlastníte-li každý ideální polovinu.
Dále se domnívám, že na stavbu plotu stavební povolení není potřeba.
A mimochodem mi není jasné, proč byste spolumajitelce nedovolil oplotit si kousek jejího pozemku ☹. Život je plný kompromisů.