Jaká je doba pro odpověď na odvolání proti Rozhodnutí o postihu za dopravní přestupek?

Nejlepší odpověď
anonym

15 dni

Další odpovědi
standa

Lhůta, kterou uvedla burak je lhůta pro PODÁNÍ ODVOLÁNÍ, ale tazatel(ka) se ptal(a) na něco jiného…

Správní řád, podle kterého se v tomto případě postupuje stanoví několik po sobě jdou lhůt:

  1. 30 dní

pro předání spisu odvolacímu správnímu orgánu *)
(§ 88/1)

  1. dalších 30 dní

pro vydání rozhodnutí odvolacího řízení
(§ 90/6)

  1. dalších 30 dní

pro vydání rozhodnutí odvolacího řízení, které se ´protáhlo´z důvodů nařízených ústních jednání nebo místních šetření apod.
(§ 71/3)

*) což platí pro případ, že by orgán, který vydal rozhodnutí, neshledal důvody uvedené v odvolání za opodstatněné a „věc“ by pak musel předat odvolacímu správnímu orgánu…

Rekapitulace:

  • v nejčernějším scénáři se tato lhůta může protáhnout až na 3 měsíce
  • zpravidla by se to však celé mohlo ´zmáknout´ za 1–2 měsíce
  • pokud budete netrpělivá(ý), tak se u dotčeného správního orgánu přeptejte, určitě se „něco“ dozvíte…