Adis99

Jaká je cena doporučenýho dopisu na České Poště?

Je to v kategorii Nakupování a e-shopy protože něco kupuju po netu a peníze se posílaj doporučeně…

Nejlepší odpověď
baghira

Cena je v ceníku pošty, odkaz už tu je, nicméně posílání peněz v doporučeném dopise je nesmysl (a myslím, že to i poštovní předpisy zakazují). Protože u dopo dopisu pošta ručí za doručení, ale ne za případný úbytek. Peníze se posílají jako cenné psaní (což je ale nesmyslně drahé), poukázkou nebo úplně nejlépe bankovním převodem.
Nikdy by mě nenapadlo platit na e-shopu jinak než bankovním převodem nebo kartou (a to na netu nakupuju relativně často).

Další odpovědi
tom004

ceník ČP

http://kzas.ces­kaposta.cz/eep_zkal/Sluz­baAdd.action?id­Produkt=739&id­Sluzba=1950&id­Skupina=2&idPri­ceZoneP=2381&id­TrnKod=235#ba­lik

Děda Louda

Cenu dopisu zná jen odesilatel a adresát.
Určitě ale chceš znát výši poštovného, že?
To se liší podle velikosti a hmotnosti zásilky a snadno to zjistíš v ceníku poštovních služeb České pošty. V celkové ceně se může promítnout navíc třeba pojištění zásilky, potvrzení o úspěšném doručení, expresní příplatek nebo některé další služby.