Kelt

Jaká dopravní pravidla platí na neoznačené komunikaci?

Dopravní značky označují typ komunikace a mohou případně určovat, pro koho je komunikace určena. Stezka pro chodce je určena pro chodce, rodiče s dětmi a pod. Je to uvedeno na informativní značce. Ale setkal jsem se s případem, že na asi 2 km není žádná značka. Je to vyasfaltovaná cesta, kde chodí lidé s kočárky, psy a pod. Také tam jezdí auta, nákladní i osobní. Veřejná komunikace je o něco delší, tak řidiči využívají tuto cestu jako zkratku. Podotýkám, že na začátku ani na konci cesty není žádná zákazová značka, na jedné strany je parkoviště, na druhá straně je napojaní na průjezdnou silnici. Ale není tam značka určující tvar křižovatky. Povrch propojovací cesty je stejný jako povrch cesty, na kterou se přijíždí, takže se nejedná o vyústění polní nebo lesní cesty. Takže mohou tam jezdit motorová vozidla nebo nemohou, nebo nesmí?

Doplňuji:
Díky, můžu se na to podívat. Podle mne si někteří lidé udělali zkratku. Ale museli si sehnat asfalt, takže to asi nebude černá stavba. Na obou stranách jsou obytné domky. Možná, že kolem té cesty se postaví další sídliště, nevím.

Nejlepší odpověď
Agneta

Když je asfaltovaná, tak je pro auta, tak to ví přece každý:D
A s předností je to tak, že rychlejší má vždycky přednost, dále menší dává přednost většímu, čili auto traktoru a traktor náklaďáku :DDD(je to jistější) Cyklisté a chodci na asfaltku nepatří, mají ostatně své cykloztezky. Je potěšitelné, že je ta silnice ekologicky využívána jako zkratka.

Další odpovědi
cukrar

Kelte,
musíte dáte přesné GPS komunikace. Páč jinak se tu objeví tolika nesmyslů, viz
„Když je asfaltovaná, tak je pro auta, tak to ví přece každý“
Na komunikaci platí pravidla:
361/2000, 56/2001, 168/1999, 341/2002, 111/1994 a mnoho dalších…

carpediem

Tato komunikace musí být nějak zapsána v katastru nemovitostí, mrkni tam, možná tam bude uveden účel.

Pepa25

Zeptejte se vlastníka komunikace.