colombo3

Jak zmenšit fotografii na 250×250

fotky z dvd jsou moc velké,takže mi to "odeslat"tento rozměr neskousne.Velikost na odeslání je 250×250, teď co s tim,děkuji za odpovědi,které jsem dostala,teď zase stojim na tomto problému.Ale předem za odpověď děkuji.
Doplňuji:
Povedlo se,moje vnučka bude soutěžit v 6-kole,do 5.se už asi nedostaneme.Problém vznikl,–prohledávání,a bylo to,.a teď můžete hlasovat – špion – holčička s kloboučkem a čokoládovejma očima,je to Vaše zásluha,že je tam,díky babička

Odpovědi
blesk26

V té soutěži tuším psali, že zaslat fotku máte o minimálních rozměrech 250×250, ale v maximální datové velikosti 1MB.

Pokud byste se pokusila zmenšit fotografii na rovných 250×250, tak bude pravděpodobně zdeformovaná, protože fotka je nejspíše vyfocená v poměru stran 4:3, tedy váš potomek by byl o kus užší.

Nejjednodušší věc, kterou můžete asi teď udělat je asi to, že využijete online resizer na adrese http://www.re­size2mail.com/ kam v prvním kroku nahrajete fotku, v druhém kroku zvolíte nějakou velikost (v prvním řádku pokud je fotografie na šířku, v druhém pokud je na výšku) – doporučuji třeba těch [540 × 720] … to už by mělo být dostatečně malé. Ve třetím kroku potvrdíte a chvíli počkáte, než se fotografie odešle na server a tam zpracuje.

Po zpracování vám to pod reklamou napíše: „You can now right click on the image (not the gray crop box!) with your mouse and select Save Picture As… Alternatively you can click here to download your image! …“ takže si jenom kliknete na to here a zmenšenou fotku si někam uložíte :)

Zdroj: http://www.re­size2mail.com/

Vrabec

Zkuste použít program IrfanView. Je v češtině a ovládání je jednoduché.
Postup:
Soubor-otevřít
Obrázek-změnit velikost

Zdroj: http://www.ir­fanview.cz/