Avatar uživatele
Kelt

Jak zjistím, co je na zvukovém soubor?

Když mám textový soubor, tak si vypíšu určitá slova a zjistím, zda se nacházejí v textu a jak čast, případně mohu rychle přejet text očima. Ale jak u zvukového souboru poznám, co tam je. Mám třeba nahrávku projevu, audiocvičení a pod. Je něco rychlejší než si to celé poslechnout. ? Děkuji.

Zajímavá 0 před 201 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Nemusíš to poslouchat celé, do nahrávky můžeš vstoupit kdekoli.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
wiglaf

Našel jsem aplikaci Casio, která funguje na mobil a pomocí svého algoritmu dokáže najít klíčová slova, která hledáte v hlasových záznamech…

Ovšem nevím, zda aplikace ještě existuje či vůbec funguje – článek je z roku 2015. Nicméně doporučuji přinejmenším přečíst.

https://www.pcwor­ld.com/article/427106/c­asio-iphone-app-does-keyword-searches-in-voice-recordings.html

Upravil/a: wiglaf

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Hodně zvukových souborů včetně nejpoužívanějšího mp3 obsahuje ID3 tag neboli zjednodušeně řečeno metadata – tedy krátkou informaci neobsahující přímo zvuk, ale informace o něm; typicky název skladby, autor atp. Metadata lze jednoduše upravovat, umí to i vybavenější aplikace pro přehrávání, právě proto, že stojí mimo „hlavní hromadu“ dat – takže pokud máš projevy či audiocvičení, které sis případně nahrál sám, tak ID3 tag bude nejspíš prázdný a tu máš ideální příležitost si tam pro sebe poznamenat nějaký popisek k tomu zvukovému záznamu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek