bolak

Jak zjistí stát že účty z benzínky, ze kterých si zaměstnavatel nechává odepsat daně za dopravu firemního zboží…

…jsou skutečně jeho a že je skutečně utratil za dopravu týkající se nákupu nebo prodeje zboží?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Stát to nezjišťuje, klidně si do daně můžeš dát i účet z benzínky když tankuješ cestou na chatu.

Další odpovědi
mosoj

Je vidět že toho moc ještě nevíš a ještě jsi neměl kontrolu z berňáku ( to je mimochodem státní instituce).
Pokud takovou kontrolu budeš mít a bude firma vlastnit auta, zjišťuje se při takové kontrole kde a kdy se tankovalo a jestli v ten den tam to auto mělo co dělat ( to jest plnilo nějakou činnost v souvislosti s podnikáním).
Také se vede nějaká kniha jízd. Psát si můžeš co chceš, dokud ti nepřijde kontrola.

bolak

mosoj: a tu knihu jízd si vést musíš? to je nějaká povinnost? a jak myslíš to „mělo co dělat“? přece si můžu brát benzín od koho chci ne? ve městě a v okolí jsou miliony benzínek, tak je snad jedno ze které beru, přinejhorším můžu říct že tam byl zrovna levnej benzín..

bolak

zzzzz: a i vod souseda můžu?

Hamon

Samozřejmě. Ale nesmíš mlaskat, nebo ti přijde kontrola.