Avatar uživatele
qidal

Jak zesílím příjem signálu wifi v notebooku?

Ahoj, potřeboval bych poradit. Máme v obýváku wifi, ale mám problém se signálem v pokoji. Chytám sice plný signál, ale sama od sebe vypadne a třeba 10 minut její signál nemůžu najít. V obýváku s ní nemám žádný problém. Druhý notebook chytá ještě asi dalších 10 wifi v baráku, ale já jen tu naší. Díky :)
Doplňuji:
Ok, zkusím ho dát do servisu :) wifi to asi nebude, druhý ntb tu wifi přes zeď chytá normálně, ale ten můj prostě ne. Přitom je mezi ntb a routerem akorát zeď :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: qidal

Zajímavá 0 před 2480 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Můžeš si zkontrolovat, zda máš notes v pořádku (zda ti, např, nevypadl kablík antény z wifi karty - pokud je notes v záruce, dej si to zkontrolovat v servisu).
Jinak ale interní wifi nijak nezesílíš.
Musel bys - případně, použít externí wifi s externí anténou, např. https://www.mironet.cz/… .
___
Případně - pokud ti takto wifi vypadává, si zkontroluj nastavení routeru - tvá wifi by měla mít kanálový odstup od ostatních v okolí (aspoň těch v nejbližším okolí - aby se sítě vzájemně ´nemlátily´).
Doplňuji:
Zeď někdy stačí...
Wifi jsou v různých notesech různě citlivé (nejde, obvykle, o vysílací výkon, ale citlivost na příjmu - wifi je oboustranná komunikace a když jedna strana ´neslyší´ druhou, spojení nelze navázat).
;-)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Je to o té citlivosti přijímače. Ve víku NTB je rámová anténa , alobale.
Doplňuji:
U routeru použít směrovou anténu. Příjem bude ale omezen směrovostí antény, nicméně v bytě by to šlo vyřešit vhodným umístěním routeru, nebo jenom antény.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

mowla-jestli se nemílím, pořádní výrobci dávají na zesílení do víka notebooku alobal či něco podobného a na to připojí wifi. Je možné, že tazatel to má vyřešené nějak jinak či tady tyto propojování jsou propojeny nekvalitně.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet