seniorka

jak zaúčtovat nákup vstupenek poskytnutých zaměstnancům na kult.akci, když nemáme FKSP

Odpovědi
anonym

Pokud náklady tohoto druhu se ve Vaší společnosti vyskytují častěji, založila bych si na to analytický účet skupiny 518 – kultura pro zaměstnance, který by byl, samozřejmě, daňově neúčinný a při každém vzniklém nákupu popsaného rázu, je třeba vždy doložit jmenný seznam příjemců, kterým se celková hodnota vstupenky (vč. DPH – na odpočet není nárok) dodaní ještě do mzdy. Pokud by toto byla ojedinělá záležitost, účtovala bych na účet 518 jakýkoliv daňově neúčinný. Zbytek platí pořád – myslím dodanění do mzdy (jde v podstatě o dar nad rámec pracovní smlouvy) a zejména nelze u nákupu vstupenek v žádném případě uplatnit odpočet DPH na vstupu. Toto není náklad, který slouží k dosazení a udržení příjmů firmy. Snad Vám to takto bude stačit.