helcaify1

Jak zasít trávu?

Již dva roky jsem se snažila u nás na zahradě zasít trávu. Vždycky vyrostla pár centimetrů a uvadla. Navozili jsme novou hlínu ale výsledek byl stejný. Koupili jsme několik travních směsí a dalších produktů. Nic nepomohlo. Bojím se, že letos s tím budeme bojovat opět. Nevíte jak na to?
Doplňuji:
Máme postřikovače nastavené. I zahrádkáře jsme si volali ten vyzkoušel pár triků a neuspěl. Říkal, že máme tak sezonu počkat kvůli půdě ale mě to přijde jako hloupost.

Nejlepší odpověď
Drap

Je tam zřejmě nějaká "mrtvá "půda. Nejlépe by bylo několikrát hlínu pořádně propracovat, přerýt a překopat a současně pohnojit hnojem, nebo alespoň nějakým organickým hnojivem. Půda na tom musí být velmi špatně, když ani trávě se nechce

Další odpovědi
Conchus

Musíte zalévat, hnojit, atd. co je napsáno v každé knížce pro zahradkáře. Nestačí jen zasít, nutno pečovat celý rok.

honza19hk

No tak traktor s rádlem,zaorat,do toho hnuj a srovnat diskama.Nakonec bych tam nasel travní semeno a zaválcoval.Musí to být svatý.Já takhle zatravnil skládku betonový suti kde ačkoli tam byla navezená hlína nic nerostlo.

huxa

Může být problém v půdě, nicméně bych to ještě letos zkusil, jestli neuspěješ a chceš tam trávník, zavolej odborníka. V létě semena rozházej po půdě, nespoléhal bych se na postřikovače, raději bych to i sám zaléval (zalej to hned po vysazení a jestli nebude pršet, zalévej co 5 dní)