Avatar uživatele
bolak

Je nějakej důvod kupovat si hrách na setí v zahrádkářství 20 kuliček za 15 korun…

…když za tu samou cenu nakoupím normálního hrachu v kauflandu půlkilo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4329 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zrovna včera jsem si dělala oblíbenou pučálku,takže mám celkem aktuální info o klíčivosti koupeného zeleného konzumního hrachu.Pokud něco nevyklíčilo,tak jen ty půlky hrášku,co se rozlouply během namáčení…:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

Jedině snad pominutí myslů (pokud ovšem nechceš pěstovat hrách předvařený).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Hrách potravinářský se dá koupit i neloupaný. Ale není ošetřen jako osivo. Jako zahrádkářka bych takové pokusy nedoporučovala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Když jsme chtěli zasít hrášek – koupila jsem v krámě 1/2kg zeleného a rozhodila na záhon a vyrostly lusky jedna báseň .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ano je. Tento hrách plodí kuličky hrachu o velikosti tenisového míčku.
Takovýto hrách je ekologický, protože se nevaří a konzumuje se jako jablko !
Zase pozor na vedlejší meganásledky.

Je to stejné jako když dinosauři zaprděli Zemi. Nepřežil to ano Tyranosaurus Rex.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

ocko: proč ne, ty zahrádkářko?

před 4329 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Bolaku, protože neošetřené osivo je náchylné k nemocem. Ty si ale klidně zasej, co chceš. Je to Tvoje volba.
Se zahradničením mám zkušenosti už 59 let – vyrostla jsem na statku, takže vztah k půdě i osivu alespoň základní mám. Jak jsi na tom Ty?

před 4329 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Loni jsem zasil hrách z kauflandu, před loni též. Rozdíl v chuti jsem nepostřehl a stále žiju.

Ano 59 let ženou, my víme. Doufám že se zahrádkařením máš alespoň větší zkušenosti než s sou fráninou, kterou jses tu oháněla posledně. A víme jak to dopadlo…

před 4329 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada