Paranormal

Jak začít investovat do nemovitostí?

Chtěl bych začít investovat do nemovitostí, ale nemám moc peněz. Určitě začínám šetřit, ale chtěl bych vědět jestli si tím někdo z vás prošel a jestli to šlo podle vašitch představ popřípadě jestli se to vyplatilo.

Pokud si zde najdu mentora budu moc rád :)

Nejlepší odpověď
Drap

Zde se nepohybují lidé, kteří by chtěli sponzorovat něčí podnikatelské záměry. Jak začít? Je to snadné, koupíš svou první nemovitost a buď ji obratem prodáš, abys mohl koupit další dvě a nebo ji výhodně pronajmeš, aby se peníze co nejdříve vrátily a můžeš investovat dále.
A jestli se to vyplatí? Samozřejmě je nutné jen dobře investovat a nebo dobře pronajmout. Potom se to vyplatí. V opačném případě nevyplatí.

Další odpovědi
xxx3

To si takhle člověk koupí pole u města, podplatí zastupitele, aby se orná půda změnila na parcely, a pak se to střelí za desetinásobek ;)

Rokio

Na tvém místě bych do této podnikatelské činnosti šel, pokud máš alespoň průměrný a velmi jistý příjem, tzv. jsi důležitý zaměstnanec. Dále bys neměl mít dluhy a měl bys ovládat ekonomii na mírně pokročilé ůrovni a základy práva.

Pak bych doporučil koupi malého bytu v paneláku, nebo v bytovce, která je alespoň na dobré lokalitě, nebo si na něj můžeš vzít hypotéku, ale musíš nejdříve vlastnit minimálně jednu nemovitost. Ten bys pronajímal a pak bys ho prodal, nebo bys ho dál pronajímal.

A ještě je podle mě vhodné, abys měl nějakou rezervu pro všechny případy.

df

Kolik peněz máš na mysli?