Meggie2

Jak vzniklo slovo „beseda“?

Odpovědi
Kepler

Já na to mám vlastní teorii. To když se důchodkyně sejdou a paní domácí se ptá:
Tak co si dáme holky?

  1. kafe
  2. griotku
  3. čaj

Načež holky hromadně pronesou: bé se dá!
A protože to tak dopadlo vždycky, vznikla z toho beseda.

elkon

Tři vteřiny https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=P%C5%AFvod+slo­va+beseda&oq=P%C5%AF­vod+slova+bese­da&aqs=chrome­..69i57.10082j0j8&s­ourceid=chrome&i­e=UTF-8

Kelt

Asi to bude mít základ sedět, sedí. Lidé sedí a povídají si , a při sedu si povídají, no a v hebrejštině, ruštině se ve říká třeba be, tak je to vlastně povídání v sedě. Chvíli mluví ten, chvíli druhý.