Valky

Jak vyzrát na Faraonovu pomstu?

Každé ráno panáčka slivovičky…
A někde jsem četla, že když už to přijde, pomůže spolknout pár kuliček celého pepře…
Nemáte ještě nějakou radu? :)))
Doplňuji:
Máme All inclusive, takže ráno na lačno slivovice a pak celý den alkohol u bazénu nebo u moře :D S tím počítám, je to dovča, takže si to musíme užít.. :o))) Ale já mám takovou smůlu, že vždycky všechno chytím, i když všechno dodržuju – žádný led do pití, zuby čistit balenou vodou, žádné ovoce atd.. Už vidím, že to chytím hnedka první den.. :D

Nejlepší odpověď
dudu

Procestovali jsme s manželkou téměř celou Evropu vč. rizikových destinací jako Rumunsko, Bulharské, Turecko nebo i Tunisko. Problémy měla pouze manželka a to kdysi v Rumunsku /někde za Kluží dokonce musela zahodit kalhoty/ a loni zcela nepatrné v Tunisku. Za svoje bezproblémové cestování asi vděčím jednak zodpovědnému přístupu k preventivní konzumaci alkoholu /ráno na lačno a pak průběžn před i po jídle/ a tomu, že si ihned při prvních příznacích ordinuji Endiaron. Tento postup si však asi mohou dovolit jen tvrdé nátury a osoby individuální konstituce. Tak zlomte vaz.

Další odpovědi
anonym

Proti průjmu se může použít i sypaný čaj, neporcovaný.Je to odporné,ale účinné.

fcoop

Zásada č.1,pak chvíli nic,potom znovu zásada č.1 – pít jen BALENOU vodu,a i u ní opatrně,nejíst nic koupeného na ulici,užívat Metlu lidstva,modlit se.
Mít rezervní kaťata.
Ale – pěkný průjmík taky není k zahození – je na co vzpomínat.

Scalex

Tak kvalitní silná slivovice je určitě dobrá věc – nejen ráno, ale i po konzumaci podezřelejšího jídla či pití. Prostě jako digestiv. Stačí opravdu troška, nemusí to být poctivý panák, jinak by v Egyptě člověk z lihu nevyšel. 8^) Důležité je pít malinké množství, ale třeba každou hodinu.

Doporučuju vzít si sebou dostatečné množství silného protiprůjmového léku. Endiaron nebo živočišné uhlí nebrat, v Egyptě jsou zcela k ničemu. Endiaron účinkuje na jiný typ střevních potíží, než jaké chytnete v Egyptě – na většinu průjmů tam vůbec nezabere. O něco lepší je Imodium nebo prakticky totožný (ale levnější) Loperon.

Na dovolené bych raději použil spíš Ercefuryl (je na předpis, řekněte svému lékaři, že jedete do Egypta a on vám ho předepíše), v Egyptě si pak můžete koupit Drotazide, což je asi nejlepší volba na tamější průjmy. Pak ještě existují egyptské tablety Antizal, ale jsou dražší než Drotazide a nemají tak široké pole působnosti (Drotazide kromě průjmu uklidňuje i žaludeční a střevní křeče).

No a na místě doporučuju zeptat se delegátky na konkrétní rady – kterým obchodům a restauracím se dá věřit, kde používají zmrzlinu z „kbelíků“ a ne z místní vody, kde je lékárna, ve které vás nevezmou na hůl (jmenované egyptské léky stojí kolem 2 EUR, ale běžně po vás budou chtít 5 a více, když uvidí, že jste v nouzi)…

FOG

Doporucuji RUM,protoze se da pit i teply,vzdyt se dava do caje,kafe atd.
Tak jsme kdysi „prezili“ s manzelkou a prateli Bulharsko.

anonym

tak chlastat od rána do večera dakáže každý, takže nevidím problém ;D

žolik

když to příjde tak ti nepomůže vůbec nic,nech se tady naočkovat,je to bezpečné.

Zdroj: žolik

zjentek

Přece není možný, aby se tak krásná holka posrala!