Ribanna

Jak vysvětlíte úsloví: „Na každý hrnec se najde poklička“?

Nejlepší odpověď
Anemone

Řeknu to stručně: všechno se dá nějak vyřešit.

Další odpovědi
marci1

Na každého člověka někdo někde čeká. 🙂

Mc Merkurion

… správně má bejt: na každej hajz se najde dekl a nebo na každou svini se vaří voda … >>> … všechno jednou skončí a dotyčný bude muset za své činy zaplatit …

nyjono

Jak píše marci1.

Jiří Bohumil

Asi že se vždy všechno nějak vyřeší.
Můj, bohužel už zesnulý kamarád, zase říkával „na každou opici má pán Bůh palici“. V tomto případě jde zase o to, že na každého jednou dojde a každý za své špatné činy jednou zaplatí.
Něco podobného, jako uvedl Mc Merkurion.