terry

Jak vyprat černobílý svetr? Má stějně bílých pruhů jako černých a vždy mám dilema, jestli ho prát se světlým nebo tmavým

Díky.
Teplota mi je jasná :).
Doplňuji:
Je docela velký a těžký. Je to obtížná manipulacxe :).
V pračce prané v programu na jemné – ruční praní peru vše a zatím bez problému.

Nejlepší odpověď
hanulka11

já bych ho vyprala v pračce v tom programu jak píšeš samostatně – v ruce neperu nic
Doplňuji:
dnes mají pračky tak šetrné programy , že není třeba se bát cokoliv vyprat…je to jen zvyk a naučit se s pračkou a využít opravdu vše co nabízí

tak uvidíš, zřejmě ho budeš prát poprvé , tak proto jsi nejistá

Další odpovědi
hanny 2

Vyprala bych ho ručně,do pračky svetry nedávám.
Takové věci peru v šampónu nebo pěně do koupele.

Deli

Taky bych ho vyprala ručně.

Kdyby ale šlo o tričko, které bude mít takovéto pruhy 50:50, prala bych ho se světlým. Kdyby totiž ty černé pruhy pouštěly, nemohlo by být takhle pruhované. Bílé pruhy by se obarvily – a takové věci se reklamují, takže to by si výrobce nedovolil.

Kdybyste ho prala s tmavým, bílé se zapere a bude to šedé.

kikinka2210

já mám také takový svetr, peru ho v tmavém prádle. v obchodě jsem se zeptala s jakým prádlem se má prát aby se neobarvil paní mi řekla že je to napsané k papírku na svetru. když se podíváš na límeček :) něco tam můžeš najít ;)

pusinka50

Ted nevím, píšeš, že vždy máš dilema jak ho prát, tak jsi ho tedy již prala, tak máš zkušenost? Já bych ho dala s tmavým, jako jsou ponožky a kalhoty, ale nikoliv modré džíny, ty barví. S bílým bych se bála, aby černé pruhy neobarvily bílé prádlo. Anebo bych ho poprvé vyprala v ruce, abych viděla, zda pouští či nikoliv, ikdyž zhejčkaná technologií praček taky nic neperu ručně.