Ella

Dají se džíny obarvit?

Mám černé džíny – bohužel praním černá vybledla, až někde do bílých nitek a tam by mě zajímalo, jestli je možné je rovnoměrně obarvit onou barvou z drogerie, jmenuje se tuším DUHA. Vyjde to? Nebude to flekaté? A co mě ještě zajímá – nebude ze mě téct barva, kdybych náhodou zmokla? :D
Děkuji :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

Barva téct nebude, protože do posledního máchání si přidáš ocet, aby se barva ustálila.Koupíš i barvu na džíny pořádně se v drogerii podívej nebo ti poradí.pokus máš elastické koupila bych barvu za studena. Ale počítej s tím, že se ti obarví i šití, které bývá kontastní .

Další odpovědi
arygnoc

dají.

a barva bude téct.

Deli

Dají se obarvit, barvila jsem před lety duhou modré na hnědé, dopadlo to dobře.
Zafixovala jsem to pak octem, dle návodu.
Barva netekla.
Černá je výraznější, může barvit při namočení trochu na kůži, ale nemělo by to být nějak tragické.

Emilly

Obarvit se samozřejmě dají. Při zmoknutí barva vyloženě určitě téct nebude, ale spodní prádlo se může obarvit, pokud zmokneš až na kost. Při čerstvém obarvení se to může stát, pak se časem stejně operou. A fleky se neudělají, pokud budeš opravdu poctivě kalhotý při barvení míchat.

arygnoc

tak to s tím octem neznám.

asi proto, že návody nečtu.

no jo, chlap.