paul1

Jak vypátrat hnízdo červotoče spížního?

Dobrý den,
v posledních cca 10 dnech se nám zabydlel v ložnici malý brouček hnědé barvy, velikosti cca 3 mm. Našel jsem na internetu, že se jedná o červotoče spížního. Objevuje se zejména ve večerních hodinách, sporadicky poletují a skoro všichni z večerních výletů skončí ve stínítku noční lampy. Přes den je klid. Podle informací mají jako potravu staré pečivo, obiloviny, sušenky, ale i kůži, papír atd. Tyto věci jsme vyloučili, resp. prohlédli, ale nikde nic. Nemohu najít zdroj, resp. jejich hnízdo, odkud vyletují. Zkouším je najít přes den, nebo večer pomocí baterky, ale zatím bezvýsledně. Nenašel jsem informace, jak vypadají vajíčka, resp.larvy. Za radu jak na to předem dík, Pavel

Nejlepší odpověď
annas

Pokud to někde jde. vyzkoušela bych „babský prostředek“. Bude se počet potvůrek stále snižovat, Prý jim nevyhovuje teplota pod 10 stupňů.

"Nenákladný a jednoduchý recept je snadno dostupný. Do neředěného octa přidejte jar na nádobí v poměru 10:1, přisypte pepř a zamíchejte. Jar mírně zahustí roztok, který vám pak tolik nestéká. Koktejlem důkladně potírejte napadená místa a nijak s tekutinou nešetřete. Autoři tohoto lidového receptu tvrdí, že červotoče už nikdy nespatříte. Při přečtení složení přípravku se ani není čemu divit.!

a dalš írady

https://strako­nicky.denik.cz/zpra­vy_region/bab­ske-rady-jak-na-cervotoce-20160731.html

Další odpovědi
Kepler

Najít zdroj asi nemá šanci na úspěch. Chce to insektid, např. https://www.de­veshop.cz/pro­dukty/insekti­cidy/ATAK-fumigator-(20g)
Jinak více o této breberce zde:
https://search­.seznam.cz/?q=%C4%8­Dervoto%C4%8D+sp%­C3%AD%C5%BEn%C3%AD&oq=%C­4%8Dervoto%C4%8D+sp%­C3%AD%C5%BEn%C3%AD&sou­rceid=szn-HP&sgId=heoeh­nCR9nAcuetATxJox­hwoknLfTS-vzipbYGzozL%3D%3D&thru­=sugpart&su=k&aq=-1