sasana

Jak vylečit plísen na nehtu u nohou?

Moje kamarádka je zdravotni sestra a má už asi dva roky problémy s plísní na nehtu u nohou.Vyzkoušela mnoho rad i od doktorky rady, dávala na to česnek, různé maastičky,nic nepomáhá.Občas byla i v aqvaparku plavat.I její maminka to má.Dá se to nějak jinak léčit když ji nic nezabírá?Je už z toho zoufalá,

Nejlepší odpověď
alenad

zkus se podívat na tuhle diskuzi – vyčetla jsem tam , že se nehty sestříhají , seškrábou
http://www.emi­mino.cz/disku­se/plisen-nehtu-9571/
ale , chce to trpělivost , trvá to i rok , než se vyléčí , známý co to měl , říkal , že si nohy fénoval do sucha :)

Další odpovědi
mosoj

O plísni na nohou a nehtech se říká že je nevyléčitelná. Není to pravda. jsou přípravky ( bohužel ne zrovna levné ) které 100 % účinkují. Bohužel pokud si současně s tím nedezinfikuješ obuv, nesteriluješ ponožky alespoň žehlením, nedezinfikuješ podlahu v koupelně včetně předložek a nevím ještě bůhvíčeho, do koupelny tě nechodí někdo jiný kdo má také plíseň, dochází neustále k reinfekci a tak to jde stále dokola. Odtud pověra že je plíseň na nohou nevyléčitelná.

Léčení trvá dlouho , je třeba léčit všechny nehty i ty zdánlivě nenapadené. Před každou aplikací léčebného prostředku je třeba nehty obrousit, alespoň brusným papírem . Já to dělám vyčleněnou bruskou na manikuru nebo dílenskou minibruskou !! Na takové ty reklamy 1× denně a toť vše zapomeň.
Nejúčinnější je léčivý lak na nehty LOCERYL. Aplikace na všechny povrchově obroušené nehty 1 x týdně. Cena jednoho balení 600 Kč, potřebuješ tak 3 balení, ovšem za podmínek které píši na začátku. Léčba je třeba provádět tak dlouho dokud nemocné nehty neodrostou !!!!!!!
Vůbec nejúčinnější léčba je Polykání tablet LAMISIL, které předepisují na kožním, bohužel tato léčba silně zatěžuje játra a opět se tablety berou dokud nenarostou zdravé nehty a opět pokud se nedodržuje to co píši na začátku je to k ničemu !!!!

paul1

Vyzkoušeli jsme v rodině koupele nohou v zředěné urině a mohu vřele doporučit.
Postup: cca 1 dcl nejlépe ranní moči (není podmínkou) zředit v lavoru cca dvěma litry horké vody,
nohy vymočit, s výhodou je dobré udělat si při tom pedikúru. Spolehlivě se tímto, po několika
opakovaných koupelích, odstraní plísně mezi prsty, pod nehty, v podstatě se odstraní různé mozolovité
výrůstky, otlaky na chodidlech a zhrubnutá kůže na patách. Potom opláchnout chodidla čistou vodou.
Po koupeli je dobré namazat si chodidla např. indulonou.Je to jednoduché, jak se říká – nic to nestojí
a opravdu to výborně pomáhá. Tuto metodu, v podstatě homeopatickou, s malým zředěním, nazýváme u nás
podle místa vzniku šikoterapie (vznikla na východě Slovenska, kde jsme předtím bydleli).