Jak vyčistit žehličku od vodního kamene?

Naše žehlička má podle všeho zanesené trysky pouštějící páru na žehlené oblečení – při žehlení zanechá žehlička na oblečení občas hnědou až rezavou šmouhu. Z doslechu tušíme, že je to způsobené vodním kamenem. Nemá někdo nějaký tip na jeho odstranění?

Odpovědi
oprsal

Dát do vody ocet a žehličku pustit a nechat působit.

LuciJe

V prodejnách elektro i lepších drogeriích se dají sehnat tablety na vyčištění žehličky od vodního kamene. Z tohoto důvodu se do žehliček doporučuje nalívat destilovanou vodu.