broula

Jak ve Photoshopu ořezat portrétní fotografii do tvaru kruhu?

Potřebuji znát podrobný postup při ořezávání digitální fotografie (portrétu) ve Photoshopu, aby výsledek byl kruhový portrét o průměru 7,6 cm.

Odpovědi
led

Je to jednoduché vytvorte si nepriehľadnú vrstvu nad vrstvou fotografie. V ponuke vysrihávania si vyberte kruh (jeho deformáciou môžete vytvoriť elipsu) a vložte na neprehľadnú vrstvu. Obsah vloženého kruhu, elipsy odstráňte spriehľadnením. Hotovo. Aké jednoduché…keď si človek prečíta, pozrie návod…

zalistujte si v Ako sa to robí: https://akosa­torobi.zoznam­.sk/videa/pho­toshop-tutorial-a-navody alebo pozrite na youtube: https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=photoshop+tu­torial+cz
sú tam pomerne podrobné návody na Photoshop.

dodatok:
Pri práci si mierku nastavte nie px (pixeloch), ale v mm (milimetroch)
zo školy vieme, že 10mm=1cm

Čecho_slovák

Photopshop neznám, bohužel, ale takové věci dělám v LunaPic-u.

led

malá poznámka mierka v pixeloch na mm je dôležitá pre kvalitu a jemnosť obrázku.