jirka21kufr

Jak uložit fotografii v Zoner Photo studio, aby bylo průhledné pozadí?

Ahoj,
Mám fotku a zní jsem pomocí lasa v Zoner Photo Studiu odstranil pozadí, aby na fotce byla jen postava teď potřebuji uložit obrázek s průhledným pozadím. Četl jsem na internetu, že jestli chci mít průhledné pozadí, tak musím fotku uložit v png nebo gif. Tak jsem dal možnost uložit obrázek v png a zatrhl jsem ponechat průhlednost. Obrázek se uloží. V Zoneru na kartě editor vidím obrázek s průhledným pozadím, ale když dám prohlížeč Zoner, tak má obrázek bílé pozadí. A když obrázek otevřu v Neru Cover Designer, tak je pozadí taky bílé.
Potřebuji, aby měl obrázek průhledné pozadí. Nedělám něco špatně?
Můžete mi poradit, jak uložit fotku s průhledný pozadím?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jo četl jsem to, jak tě tady radili. Zapomeň formáty ty s tím nemají nic společného. Gif je animace a tu stejně v Zoneru neuděláš.
Ono tě také není pořádně rozumět !

Máš tedy výběr z obrázku. Ten si někam ulož ( jako fotku) nebo stačí po výběru ponechat ve schránce. Ctrl +C.
Otevři si obrázek v Zoneru s tím tvým pozadí a dej vložit obrázek. Jako vložený obrázek vlož ten tvůj výběr Buď se souboru ( ten co jsi si uložil) nebo ze schránky (Ctrl +V).
Nyní budeš mít tvoje pozadí a na něm výběr. Výběr si posuň tam kam chceš, můžež ho i zvětšit či zmenšit. Nahoře na táhlu „průhledné pozadí“ si zvol průhlednost jakou chceš a dej OK. Tím spojíš obě vrstvy. Obrázek si ulož jak chceš ale klidně v tom jpg.

Další odpovědi
anonym

V Zoneru to sice moc neznám.ale znám tohle:
je to bez instalace,
http://rozanek­.cz/jak-udelat-pruhledne-pozadi-obrazku/
přkládám ještě návod
tady je pak ukázka jak na to:https://clippin­gmagic.com/#

ptáč

No, ne. Chceš odstranit pozadí nebo mít průhledné pozadí? K čemu je průhledné pozadí? Asi k vložení do dalšího obrázku. To asi nebude ten případ? Není nutné ukládat figuru i s pozadím které je průhledné. Aspoň u novějších windows vím, že tam funguje program výstřižky. A to se dělá tím lasem.
V editoru to vidíš jinak, jak se má v editoru jevit průhledné pozadí? Je-li průhledné pozadí uloženo v obrázku, bude to nejspíš png. Kdyby při editaci jiného obrázku vložením figury.png nebylo průhledné pozadí, lze matriku upravit, aby tomu tak bylo. Myslím že bílá by se označila kouzelnou hůlkou a ta by se označila jako průhledná vrstva. Pak bych obrázek uložil a s tím pracoval. Jiná by byla mít bílé pozadí, stačilo by vrstvy sloučit, zploštit. Pak by stačil výsledný formát jpg. Dál fakt zatím nevím, mám 7. pivo.