Nela56

Jak vyřešit tuto situaci s bicí soupravou?

Dobrý den, mám v plánu v blízké době kupovat bicí, jelikož je potřebuji k přípravě do zuš, jenže to není tak lehké, jak to do ted vypadalo :/ Bydlíme v rodinném domě a doma nejsem vlastně vůbec sama, ze školy jezdím večer, takže už jsou doba všichni z rodiny :/ Kdybych chtěla alespon 2× do týdne cvičit, nebylo b y to možné, je to hrozný randál :/ Sklep nemáme a dům je ze dřeva, takže by se to opravdu dost rozléhalo.. Odzvučení by asi v tomto případě nepomohlo :/
Nemáte tip, jak to vyřešit ? Nepište, prosím, at bicí nekupuju, momentálně je k přípravě potřebuji..

Nejlepší odpověď
elkon

Existují elektronická bicí a můžeš použít sluchátka.

Další odpovědi
Kelt

Asi to už napsal elkon. Taky mne napadlo použít nehlučné bicí se sluchátky, tedy elektrické. Nebo si kup obyčejné bicí a zabraň tomu, aby se rozléhal zvuk. Vycpi si bubny, podlož něčím činely. Ale opatrně, abys to nezničila.

lindicka4478

My jsme teď také v kapele řešili, kdo se bude zase tento rok (plesová sezóna) starat o bicí – https://www.top­muzika.cz/info/ro­land/. Jsme opravdu v těžké životní a finanční situaci. Umřela nám hlavní zpěvačka a kytarista má finanční problémy kvůli dluhům, které zdědil po svém otci. Je to takové nepříjemné a potřebujeme se dát psychicky dohromady.

Michálek1245

Dobrý den, a není možnost třeba cvičení přímo na Základní umělecké škole? Já jsem taky bydlel v bytě, kde to prostě nebylo možné, ale chodil jsem ve volných dnech cvičit do učebny v ZUŠce. Nebo si pořiďte elektrické bicí. A navíc pak nemusíte řešit věci jako jak vybrat basový buben, ale to je dneska už díky článkům od https://www.top­muzika.cz/maga­zin/jak-vybrat-basovy-buben-neboli-kopak-a-blany/ taky docela jednoduché. 😉

seraphico

Bohužel ani elektronické bicí se neobejdou bez hluku. Je slyšet poměrně hlasité klepání paliček do tvrdé gumy. Obavám se, že pokud chcete trénovat na bicí a přitom nikoho doma nerušit, tak budete muset bubnovat kdekoliv jinde, jen ne doma. Elektronické bicí ani nejsou moc dobré pro začátečníka, protože je to poměrně velký rozdíl oproti akustickým bicím. Doporučil bych vám spíše tlumící blány na bubny a činely:

https://www.mu­ziker.cz/tlumi­ci-prislusenstvi?gclid=C­j0KCQjw8fr7BRDSA­RIsAK0Qqr7Ehpo1CzXi8qxRV­mOW_1uPST4Z4jWLjhPH­_iiDrSk7LxjPQT9­B7kcaAqm6EALw_wcB