Avatar uživatele
Kamka123

Jak to, že je škoda placená z mého povinného ručení, ačkoli jsem ji nezpůsobila?

Byla jsem účastník dopravní nehody, kdy do mého auta narazilo jiné auto, čímž způsobilo, že jsem narazila do auta třetího. Škoda třetího auta se bude platit z mého povinného ručení, ačkoli jsem škodu nezavinila. Neměl by škodu hradit viník nehody?
Doplňuji:
Viník nehody je jasný – je jím řidič prvního vozu, který do mě narazil. To potvrdila i na místě přivolaná policie. Škodu na mém vozidle uhradí on. Mně se ovšem jedná o škodu na třetím vozidle, na které mě tím nárazem odmrštilo první auto.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, tom004 před 4224 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Viníka nehody v případě najasnosti má určit přivolaná policie. Nikdo není povinnen znát výši případné škody a určovat viníka nehody. Platíme si policii, která má na tyto záležitosti odborníky a nemůže chtít po občanech aby za ní dělali jejich práci. Jinak- povinné ručení je spoluúčast na způsobených škodách. Pokud u nehody nebyla policie, dost záleží na tom, jak jste se na místě jako účastníci nehody dohodli.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

To je v pořádku.Ško­du,která byla způsobena Tvým vozidlem,i když bez jsi bez viny,bude uhrazena ze zákonného pojištění vozidla,které ji způsobilo,tedy Tvého. Tvé auto bude odškodněno z pojištění viníka a na něm bude pojišťovna vymáhat celkovou škodu.Ty,ale nepřijdeš o žádné bonusy a výhody,které jsi do té doby měla.
Doplňuji:
Škoda se hradí ze zákonného pojištění vozidla,které ji skutečně způsobilo i když nebylo prvotní příčinou kolize. Nemůže být hrazena z vozidla,které sice bylo příčinou této škody,ale fyzicky se na ní ji nepodílelo.

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Já bych se na to optala v pojišťovně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Není rozhodující, čí auto do kterého duclo, ale kdo to zavinil. Pokud nemáte na nehodě ani částečnou spoluvinu, pak není důvod platit z vaší pojistky. Je potřeba zajít do pojišťovny s papírem od policie a vyřídit to tam.
Doplňuji:
Asi je to tak jak píše Tom004, ale nerozumím tomu, proč se to dělá tak složitě, když výsledek se stejný jako kdyby to z viníkovy pojistky zatáhli rovnou.

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pojišťovny mají svoje lidi, kteří posoudí kdo je vinen a spoluviník dopravní nehody. Nezřídka i v rozporu se zjištěním Policie ČR.
Podstatou pojištění je neplati a nebo platit za škody co nejméně a od lidí vybírat co nejvíce. Pokud dostanu spoluvinu, nezřídka přijdu i bonus.
Ovšem – je to případ od případu a pojiš´tovna od pojiš´tovny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek