Illines

Jak to je se zviratama v utulcich?

Konkretne osetreni zvirat veterinou?Plati to ze sveho a nebo jsou osvobozeni placeni statem?Je to take druh charity,nebo ne.Ja jen ze,slysim co to stoji ten ktery utulek penez?

Nejlepší odpověď
hanulka11

nás shání útulek sponzory ..vždy se někdo najde , když člověk vidí ta zvířátka …
Doplňuji:
mělo být u nás......

Další odpovědi
Drap

Ošetření musí někdo zaplatit. A stát to určitě nedělá. Záleží na majiteli útulku, ten musí na to peníze opatřit.

anonym

Městské útulky, které zřizuje a provozuje obec jsou financovány z jejího rozpočtu (částečně z vybraných poplatků ze psů a jiných zdrojů) . Sponzorské příspěvky jsou nedílnou vítanou složkou financování útulků, některé útulky fungují zároveň jako psí penziony a různými jinými aktivitami se snaží „přivydělat“. Soukromé útulky přežívají hlavně ze sponzorských darů, obec často přispívá. Veterinární ošetření si hradí útulky, ale veterináři většinou neúčtují „komerční“ ceny. Kmenových,„ho­norovaných“ zaměstnanců bývá málo, většinou chodí často bezplatně pomáhat různí dobrovolníci.

Damiana

Co já vím, tak známý vede útulek a zčásti mu ho pomáhá financovat město. Prostory, veterinární péči – očkování apod. Jinak dostává sponzorské dary, angažuje se i v různých akcích na pomoc zvířatům, kde občas získá nějaké peníze a samozřejmě do toho investuje sám.