klob1

Jak to bude? Nově může odebrat Policie SPZ. Bude platit člověk ČKP?

Jak to bude? Nově může odebrat Policie SPZ nebo min. botičku. Auto policie někam odstaví. Skončí pov. ručení a pojišťovna vypoví smlouvu o ručení. Bude muset řidič platit ČKP, když vůz vlastně neprovozuje a ani nemůže? To bude asi ještě více dlužníků u ČKP.

Odpovědi
Schluker

Pojistovna sama od sebe smlouvu jen tak nevypovi. Takze otazka nedava smysl.

Pepa25

Už to funguje – a podle očekávání tak, že majitel nebo provozovatel vozidla dlužné pokuty obratem uhradí (viz odkaz) …

Zdroj: https://auto-mania.cz/celnici-zabavili-prvnim-ridicum-registracni-znacky-za-nezaplacene-pokuty-novou-pravomoc-si-pochvaluji/

klob1

Schlukere,
právě, že pojišťovna vypověděla smlouvu. Kvůli systému, že neumožnoval zadat jeden údaj o změně. Tak možnost byla, že smlouvu vypověděli. Až prý to bude potřeba, tak si novou bude možnost zařídit. Navíc by stejně neplnila účel pro který se právě zřizuje.
Jinak od r 2018. Sice řidič dá třeba auto do depozitu, ale stále ,musí platit ČKP polatek.

Dokonce se už stal i jeden Paradox. Model auta, který z legrace měl SPZ. Prostě fanda druhu autíčka. Nojo, ale sranda. ČKP vymáhalo peníze i za Povinné ručení toho modelu. Šlo to i k soudu a soud dal za pravdu ČKP. Tak bacha a nedávejte si SPZ na autíčko a Povinné ručení. Říkáte, že je to hloupost? A není i právníci se tomu diví, že je to vůbec možnéa nedokáží s tím nic! Ústavní soud, se prý nebude míchat Okresnímu soudu.