Jak správně prodat pozemek

Vlastním pozemek a chci jej bez rizika podvodu prodat. Co vše k tomu potřebuji?

Nejlepší odpověď
kazisvět

Z vašeho pohledu může nastat podvod tím, že pozemek bude v katastru nemovitostí převeden na nového majitele a vy nedostanete zaplaceno. Toto riziko eliminujete jedním z následujících způsobů:

  1. v kupní smlouvě bude uvedeno, že katastr nemovitostí požádáte o převod až v okamžiku, kdy bude splacena kupní cena
  2. pokud by se první varianta nelíbila kupujícímu, tak je možné použít notářskou úschovu. Kupující dá kupní cenu do úschovy k notáři a notář vám ji vydá až v okamžiku, kdy mu prokážete výpisem s katastru nemovitostí, že pozemek je převeden na nového majitele. Pokud by se převod do dohodnuté doby neuskutečnil, notář vrací peníze kupujícímu. Je to nejlepší způsob pro obě strany, ale notáři za úschovu zaplatíte odměnu.