zjentek

Jak správně postupovat při odinstalaci antiviru z PC?

V truhle/karanténě je havěť. Otázka zní:

Mám najet do truhly a tam smazat večkerou havěť a pak antivir odinstalovat?

Nebo je bezpečný postup zcela jiný?

Broboha prosím o radu jen uživatele s danými zkušenostmi!

Ad Hlada: Mám IOBit uninstaller. Stačí ten?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jak píše Arne. Jen dodám: pokud ti sám instalační program dotyčného antiviru nenabízí možnost odinstalování, použij Revo uninstaller (program ke stažení zdarma). Není dobré mít víc antivirů, perou se mezi sebou.

Další odpovědi
Hlada

Před odinstalací smazat soubory z truhly, karantény, trezoru nebo jak se to různě jmenuje. K odinstalaci antiviru nestačí odinstalátor ve Windows. Nejlepší je použít odinstalátor vydaný výrobcem programu, případně Revo Uninstaller.

Arne1

Smazáním havěti z truhly opravdu nic nezkazíš, lépe dvakrát než vůbec. A pak použít klasické odinstalování programu, tedy nikoliv smazat jeho adresář.

Hlada

Nevím. Přednostně bych použil aplikaci od výrobce.

zjentek

Ááá, Karla bude ňáká šprýmařka, konečně se tady něco nového dozvíme..

Kepler

Týýýjo, začínám mít bobky…